Redmi A5 / POCO C71 Indonesia (serenity) MIUI A15.0.9.0.VGWIDXM Update
On this page, you can download the official MIUI A15.0.9.0.VGWIDXM stable update for Redmi A5 / POCO C71 Indonesia with codename serenity. If you're looking for other Redmi A5 / POCO C71 Indonesia MIUI ROM updates, please check here.
If you're looking to download MIUI ROM for other Xiaomi, Redmi or POCO device, click here.
Info
All Redmi A5 / POCO C71 Indonesia (serenity) MIUI A15.0.9.0.VGWIDXM ROM files offered here are official and untouched. They're not modified, owned, or edited in any manner by MIUI Downloader.
Redmi A5 / POCO C71 Indonesia MIUI A15.0.9.0.VGWIDXM Recovery ROM
| # Recovery ROM | |
|---|---|
| Device | Redmi A5 / POCO C71 Indonesia |
| Codename | serenity |
| MIUI Version | A15.0.9.0.VGWIDXM |
| Android Version | 15.0 |
| Branch | Stable |
| Type | Recovery |
| Size | 3.0 GB |
| Date | 2026-03-31 |
| File Name | miui_SERENITYIDGlobal_A15.0.9.0.VGWIDXM_41df46e8ab_15.0.zip |
| MD5 | 41df46e8abba9e8f21b4c4c71d9268d8 |
MIUI A15.0.9.0.VGWIDXM Recovery ROM - Changelog
[System]
Updated the security patch to March 2026. Increased system security.
Redmi A5 / POCO C71 Indonesia MIUI A15.0.9.0.VGWIDXM Incremental Update
| # Incremental Update | |
|---|---|
| Device | Redmi A5 / POCO C71 Indonesia |
| Codename | serenity |
| MIUI Version | A15.0.9.0.VGWIDXM |
| Android Version | 15.0 |
| Branch | Stable |
| Type | Recovery |
| Size | 3.0 GB |
| Date | 2026-03-31 |
| File Name | miui-blockota-serenity_id_global-A15.0.8.0.VGWIDXM-A15.0.9.0.VGWIDXM-3ac824654d-15.0.zip |
MIUI A15.0.9.0.VGWIDXM Incremental Update - Changelog
[System]
Updated the security patch to March 2026. Increased system security.
Redmi A5 / POCO C71 Indonesia MIUI A15.0.9.0.VGWIDXM Fastboot ROM
| # Fastboot ROM | |
|---|---|
| Device | Redmi A5 / POCO C71 Indonesia |
| Codename | serenity |
| MIUI Version | A15.0.9.0.VGWIDXM |
| Android Version | 15.0 |
| Branch | Stable |
| Type | Fastboot |
| Size | 4.0 GB |
| Date | 2026-03-19 |
| File Name | serenity_id_global-images-A15.0.9.0.VGWIDXM-user-20260319.0000.00-15.0-id-1db40829fd.tgz |
| MD5 | 1db40829fd919db0f090cb9883943e69 |
MIUI A15.0.9.0.VGWIDXM Fastboot ROM - Changelog
[System]
Updated the security patch to March 2026. Increased system security.