Redmi K Pad China (turner) HyperOS OS3.0.304.0.WAOCNXM Update
On this page, you can download the official HyperOS OS3.0.304.0.WAOCNXM stable update for Redmi K Pad China with codename turner. If you're looking for other Redmi K Pad China HyperOS ROM updates, please check here.
If you're looking to download HyperOS ROM for other Xiaomi, Redmi or POCO device, click here.
Info
All Redmi K Pad China (turner) HyperOS OS3.0.304.0.WAOCNXM ROM files offered here are official and untouched. They're not modified, owned, or edited in any manner by MIUI Downloader.
Redmi K Pad China HyperOS OS3.0.304.0.WAOCNXM Recovery ROM
| # Recovery ROM | |
|---|---|
| Device | Redmi K Pad China |
| Codename | turner |
| HyperOS Version | OS3.0.304.0.WAOCNXM |
| Branch | Stable |
| Type | Recovery |
| Size | 7.7 GB |
| Date | 2026-04-13 |
| File Name | turner-ota_full-OS3.0.304.0.WAOCNXM-user-16.0-e50894b9f9.zip |
| MD5 | e50894b9f9637e541a0af5d7c39506a1 |
HyperOS OS3.0.304.0.WAOCNXM Recovery ROM - Changelog
[#] Bug fixes and system optimizations.
Redmi K Pad China HyperOS OS3.0.304.0.WAOCNXM Incremental Update
| # Incremental Update | |
|---|---|
| Device | Redmi K Pad China |
| Codename | turner |
| HyperOS Version | OS3.0.304.0.WAOCNXM |
| Branch | Stable |
| Type | Recovery |
| Size | 7.7 GB |
| Date | 2026-04-13 |
| File Name | turner-ota_incremental-OS3.0.7.0.WAOCNXM-OS3.0.304.0.WAOCNXM-user-16.0-55595ee512.zip |
HyperOS OS3.0.304.0.WAOCNXM Incremental Update - Changelog
[#] Bug fixes and system optimizations.
Redmi K Pad China HyperOS OS3.0.304.0.WAOCNXM Fastboot ROM
| # Fastboot ROM | |
|---|---|
| Device | Redmi K Pad China |
| Codename | turner |
| HyperOS Version | OS3.0.304.0.WAOCNXM |
| Android Version | 16.0 |
| Branch | Stable |
| Type | Fastboot |
| Size | 8.8 GB |
| Date | 2026-04-06 |
| File Name | turner_images_OS3.0.304.0.WAOCNXM_20260406.0000.00_16.0_cn_acc572ea8d.tgz |
| MD5 | acc572ea8d9293bbba870a00132ab006 |
HyperOS OS3.0.304.0.WAOCNXM Fastboot ROM - Changelog
[#] Bug fixes and system optimizations.