Redmi Note 11 Pro+ 5G Russia (pissarro) HyperOS OS1.0.11.0.TKTRUXM Update
On this page, you can download the official HyperOS OS1.0.11.0.TKTRUXM stable update for Redmi Note 11 Pro+ 5G Russia with codename pissarro. If you're looking for other Redmi Note 11 Pro+ 5G Russia HyperOS ROM updates, please check here.
If you're looking to download HyperOS ROM for other Xiaomi, Redmi or POCO device, click here.
Info
All Redmi Note 11 Pro+ 5G Russia (pissarro) HyperOS OS1.0.11.0.TKTRUXM ROM files offered here are official and untouched. They're not modified, owned, or edited in any manner by MIUI Downloader.
Redmi Note 11 Pro+ 5G Russia HyperOS OS1.0.11.0.TKTRUXM Recovery ROM
| # Recovery ROM | |
|---|---|
| Device | Redmi Note 11 Pro+ 5G Russia |
| Codename | pissarro |
| HyperOS Version | OS1.0.11.0.TKTRUXM |
| Android Version | 13.0 |
| Branch | Stable |
| Type | Recovery |
| Size | 3.8 GB |
| Date | 2025-04-10 |
| File Name | miui_PISSARRORUGlobal_OS1.0.11.0.TKTRUXM_7bd32f446d_13.0.zip |
| MD5 | 7bd32f446d11a8730ea785213c51d913 |
HyperOS OS1.0.11.0.TKTRUXM Recovery ROM - Changelog
[System]
Updated the security patch to March 2025. Increased system security.
Redmi Note 11 Pro+ 5G Russia HyperOS OS1.0.11.0.TKTRUXM Incremental Update
| # Incremental Update | |
|---|---|
| Device | Redmi Note 11 Pro+ 5G Russia |
| Codename | pissarro |
| HyperOS Version | OS1.0.11.0.TKTRUXM |
| Android Version | 13.0 |
| Branch | Stable |
| Type | Recovery |
| Size | 3.8 GB |
| Date | 2025-04-10 |
| File Name | miui-blockota-pissarro_ru_global-OS1.0.10.0.TKTRUXM-OS1.0.11.0.TKTRUXM-a71eef0b7a-13.0.zip |
HyperOS OS1.0.11.0.TKTRUXM Incremental Update - Changelog
[System]
Updated the security patch to March 2025. Increased system security.
Redmi Note 11 Pro+ 5G Russia HyperOS OS1.0.11.0.TKTRUXM Fastboot ROM
| # Fastboot ROM | |
|---|---|
| Device | Redmi Note 11 Pro+ 5G Russia |
| Codename | pissarro |
| HyperOS Version | OS1.0.11.0.TKTRUXM |
| Android Version | 13.0 |
| Branch | Stable |
| Type | Fastboot |
| Size | 5.8 GB |
| Date | 2025-03-26 |
| File Name | pissarro_ru_global_images_OS1.0.11.0.TKTRUXM_20250326.0000.00_13.0_ru_1fe4b2f584.tgz |
| MD5 | 1fe4b2f584dec328bd9b76c6e8fad856 |
HyperOS OS1.0.11.0.TKTRUXM Fastboot ROM - Changelog
[System]
Updated the security patch to March 2025. Increased system security.