Xiaomi Pad 7 Pro EEA (muyu) HyperOS OS3.0.6.0.WOYEUXM Update
On this page, you can download the official HyperOS OS3.0.6.0.WOYEUXM stable update for Xiaomi Pad 7 Pro EEA with codename muyu. If you're looking for other Xiaomi Pad 7 Pro EEA HyperOS ROM updates, please check here.
If you're looking to download HyperOS ROM for other Xiaomi, Redmi or POCO device, click here.
Info
All Xiaomi Pad 7 Pro EEA (muyu) HyperOS OS3.0.6.0.WOYEUXM ROM files offered here are official and untouched. They're not modified, owned, or edited in any manner by MIUI Downloader.
Xiaomi Pad 7 Pro EEA HyperOS OS3.0.6.0.WOYEUXM Recovery ROM
| # Recovery ROM | |
|---|---|
| Device | Xiaomi Pad 7 Pro EEA |
| Codename | muyu |
| HyperOS Version | OS3.0.6.0.WOYEUXM |
| Branch | Stable |
| Type | Recovery |
| Size | 6.4 GB |
| Date | 2026-03-25 |
| File Name | muyu_eea_global-ota_full-OS3.0.6.0.WOYEUXM-user-16.0-2d870d98a1.zip |
| MD5 | 2d870d98a10e8cf00a0d2b7e731624d9 |
HyperOS OS3.0.6.0.WOYEUXM Recovery ROM - Changelog
[System]
Updated the security patch to February 2026. Increased system security.
Xiaomi Pad 7 Pro EEA HyperOS OS3.0.6.0.WOYEUXM Incremental Update
| # Incremental Update | |
|---|---|
| Device | Xiaomi Pad 7 Pro EEA |
| Codename | muyu |
| HyperOS Version | OS3.0.6.0.WOYEUXM |
| Branch | Stable |
| Type | Recovery |
| Size | 6.4 GB |
| Date | 2026-03-25 |
| File Name | muyu_eea_global-ota_incremental-OS3.0.5.0.WOYEUXM-OS3.0.6.0.WOYEUXM-user-16.0-09f8ec49b7.zip |
HyperOS OS3.0.6.0.WOYEUXM Incremental Update - Changelog
[System]
Updated the security patch to February 2026. Increased system security.
Xiaomi Pad 7 Pro EEA HyperOS OS3.0.6.0.WOYEUXM Fastboot ROM
| # Fastboot ROM | |
|---|---|
| Device | Xiaomi Pad 7 Pro EEA |
| Codename | muyu |
| HyperOS Version | OS3.0.6.0.WOYEUXM |
| Android Version | 16.0 |
| Branch | Stable |
| Type | Fastboot |
| Size | 7.7 GB |
| Date | 2026-03-17 |
| File Name | muyu_eea_global_images_OS3.0.6.0.WOYEUXM_20260317.0000.00_16.0_eea_78f9d7fd3c.tgz |
| MD5 | 78f9d7fd3ce33d64d308a26e845b6201 |
HyperOS OS3.0.6.0.WOYEUXM Fastboot ROM - Changelog
[System]
Updated the security patch to February 2026. Increased system security.