Redmi Pad Pro / POCO Pad Global (dizi) HyperOS OS3.0.4.0.WNSMIXM Update
On this page, you can download the official HyperOS OS3.0.4.0.WNSMIXM stable update for Redmi Pad Pro / POCO Pad Global with codename dizi. If you're looking for other Redmi Pad Pro / POCO Pad Global HyperOS ROM updates, please check here.
If you're looking to download HyperOS ROM for other Xiaomi, Redmi or POCO device, click here.
Info
All Redmi Pad Pro / POCO Pad Global (dizi) HyperOS OS3.0.4.0.WNSMIXM ROM files offered here are official and untouched. They're not modified, owned, or edited in any manner by MIUI Downloader.
Redmi Pad Pro / POCO Pad Global HyperOS OS3.0.4.0.WNSMIXM Recovery ROM
| # Recovery ROM | |
|---|---|
| Device | Redmi Pad Pro / POCO Pad Global |
| Codename | dizi |
| HyperOS Version | OS3.0.4.0.WNSMIXM |
| Branch | Stable |
| Type | Recovery |
| Size | 5.2 GB |
| Date | 2026-04-27 |
| File Name | dizi_global-ota_full-OS3.0.4.0.WNSMIXM-user-16.0-60208aefb1.zip |
| MD5 | 60208aefb14163162ed94603c70cade4 |
HyperOS OS3.0.4.0.WNSMIXM Recovery ROM - Changelog
[System]
Updated the security patch to April 2026. Increased system security.
Redmi Pad Pro / POCO Pad Global HyperOS OS3.0.4.0.WNSMIXM Incremental Update
| # Incremental Update | |
|---|---|
| Device | Redmi Pad Pro / POCO Pad Global |
| Codename | dizi |
| HyperOS Version | OS3.0.4.0.WNSMIXM |
| Branch | Stable |
| Type | Recovery |
| Size | 5.2 GB |
| Date | 2026-04-27 |
| File Name | dizi_global-ota_incremental-OS3.0.3.0.WNSMIXM-OS3.0.4.0.WNSMIXM-user-16.0-3c02617328.zip |
HyperOS OS3.0.4.0.WNSMIXM Incremental Update - Changelog
[System]
Updated the security patch to April 2026. Increased system security.
Redmi Pad Pro / POCO Pad Global HyperOS OS3.0.4.0.WNSMIXM Fastboot ROM
| # Fastboot ROM | |
|---|---|
| Device | Redmi Pad Pro / POCO Pad Global |
| Codename | dizi |
| HyperOS Version | OS3.0.4.0.WNSMIXM |
| Android Version | 16.0 |
| Branch | Stable |
| Type | Fastboot |
| Size | 6.6 GB |
| Date | 2026-04-17 |
| File Name | dizi_global_images_OS3.0.4.0.WNSMIXM_20260417.0000.00_16.0_global_0ad6f6124f.tgz |
| MD5 | 0ad6f6124f02d7738ebce21c716846c5 |
HyperOS OS3.0.4.0.WNSMIXM Fastboot ROM - Changelog
[System]
Updated the security patch to April 2026. Increased system security.